NECH MĚ,ABYCH BYLA PRÁZDNÁ A LEHKÁ A MOŽNÁ DNES V NOCI NAJDU KLID!

Červen 2009

DORIAN GRAY-OBSAH

25. června 2009 v 16:50 | NATKA |  BEN BARNES
V listopadu 2009 by měl být film v kinech. Ben Barnes hraje hlavní roly, tak tady je obsah knižní předlohy:
Malíř Basil Hallward se seznámí s mladým mužem, či spíše hochem, Dorianem Grayem. Bere ho k sobě do ateliéru a maluje jeho portrét. Mladík pro něj znamená unikátní objev pro umění. Při jedné z návštěv malířova ateliéru se Dorian setká s Basilovým přítelem lordem Henrym Wottonem. Henry je obzvláště výřečný a dobrý společník, který chce žít život naplno a užívat si ho. Stejně jako Hallwarda ho zaujme Dorianova nepřehlédnutelná krása a nevinný zjev. Vysvětlí mu, že mládí a krása znamenají vše, že s tímto vzhledem může dokázat téměř cokoliv a měl by si tedy užívat těch pár let, které má ještě před sebou, než věk začne poznamenávat jeho tělo. Basil akorát dokončí portrét a Dorian si při pohledu na dílo uvědomí, jak je výjimečně krásný a vyřkne přání, kéž by se vše ošklivé, co jeho tělo čeká, mohlo zjevit na tom plátně a on by tak zůstal navždy mlád. Obraz si odveze domů a tam ho vystaví.
Od té doby se hodně stýká s Henrym, ale i Basil je mu dobrým přítelem. Jednoho večera zajde do zapadlého divadla, kde najde zalíbení v talentované herečce Sibyle Vaneové, miluje však spíše role, které hraje. Zasnoubí se spolu, ačkoli Sibylin bratr James Vane je zásadně proti a před tím, než odjede na několik let do Austrálie, jí přísahá, že jestli jí Dorian jakkoli ublíží, tak ho najde a zabije. Sibyla však jeho slova nebere vážně. Po nějaké době vezme Dorian na představení i Henryho a Basila, Sibyla však z ničeho nic hraje příšerně, diváci odcházejí, Basil a Henry uznají, že je hezká, ale hrát neumí a rovněž odejdou. Dorian vytrpí představení do konce a pak jde za Sibylou do šatny. Ta ho uvítá s nadšeným úsměvem. Tvrdí, že už nechce hrát Julii, milující Romea, když pravou lásku našla v něm.
Jenže Dorian ve skutečnosti miloval právě Julii a ne opravdovou Sibylu. Tato skutečnost vede k hádce. Ona ho prosí o odpuštění a vezme svá slova zpět. Dorian ji však nechá v ponížení a odejde. Sám je rovněž nešťastný a po příchodu domů si to rozmyslí, rozhodne se Sibyle omluvit a oženit se s ní. Přijde k němu však Henry se zprávou, že Sibyla Vaneová spáchala sebevraždu. Dorian si ovšem nepřipadá provinile, i když ví, že příčinou té události je on, a vinu opět přikládá jí. Když se pak o samotě zadívá na svůj portrét, přijde mu, že se změnil, že má ve tváři krutý výraz. Zalekne se toho a přestěhuje obraz do místnosti, od které má klíče jen on.
Uplyne spousta let a Dorianova tvář se vůbec nezmění. Muž začne žít zhýralý život a Londýn už se nebaví o jeho kráse a nevinnosti, nýbrž o jeho ničemných skutcích. Spoustu času pak tráví zamčený v horním pokoji se zrcadlem v ruce zkoumajíc svou tvář a její podobu s tou ohyzdnou na plátně. Nebo za bezesných nocí ležíc v posteli přemýšlí, co by dal za to, kdyby mohl žít život někoho jiného.
Jednoho listopadového večera pak potká na ulici Basila Hallwarda, kterého už dlouho neviděl. Basil mu sdělí, že za pár hodin odjíždí do Paříže, kde hodlá strávit pár měsíců malováním, ale teď že by s ním chtěl mluvit. Dorian ho s nevelikým nadšením vezme k sobě domů. Malíř mu začne dělat kázání o tom, že by se měl polepšit, že si kazí duši a mnoha lidem, že zničil život. Rozčílený Dorian se rozhodne ukázat tedy Basilovi svou pravou duši, která zjevuje jeho hříchy, konec konců je to právě jeho vina, to že je navždy takto prokletý. Malíř strhne z obrazu šarlatový háv, jenž ho zakrývá a nevěří svým očím. Ten ohavný portrét přece nemůže být jeho dílo! Chvíli plátno zkoumá, načež musí přiznat, že je to opravdu ten původní obraz, kdysi sličného a dobrého Doriana Graye. Toho mezitím zaplavila strašná vlna nenávisti, jelikož mu Hallward svým dílem zničil celý život. Z náhlého popudu popadne nůž, jenž leží na stole a nic netušícího malíře jím ubodá. Pokoj i s mrtvolou zamkne a odejde spát. Basil měl zálibu v tom se na nějaký čas ztratit, takže jeho zmizením si nikdo hlavu lámat nebude. Pocit vraždy, ačkoli toho skutku nelituje, však vraha pronásleduje po zbytek života.
V následujících letech také Dorian podlehne lákadlu opia a začne chodit do nevalně proslulých částí Londýna. Až na jednom z těchto výletů čirou náhodou narazí na Jamese Vanea, který přestože nezná jeho jméno ani vzhled, zaslechne v baru jeho přezdívku, kterou mu dala Sibyla. Na ulici Doriana dostihne, už ho chce zastřelit, když v tom se Dorian se zapře a odkáže se na svůj mladistvý vzhled. Za sebevraždu, která se odehrála před osmnácti lety, přece nemůže někdo, kdo sám vypadá na osmnáct. James se mu omluví a je šokovaný, že málem zabil nevinného. Žena stojící opodál, mu ale prozradí Dorianovo tajemství. Zná ho totiž už řadu let, a tak jejímu zraku neunikl jeho stále stejný obličej. To už je Dorian ale pryč. Jenže James po něm začne pátrat. Dorian to tuší a na každém kroku vidí, jak ho někdo pozoruje. Málem se z toho psychicky zhroutí. Zanedlouho, když je Dorian s přítelem na lovu, se stane nehoda a ten přítel nešťastnou náhodou zastřelí muže schovaného ve křoví, což je přávě James Vane.
Z Doriana tím spadne ta hrozná tíha strachu, která ho tolik trýznila. Teď, když už nemusí mít strach o svůj život, rozhodne se polepšit. Začne žít opět slušně a doufá ve zpětnou proměnu portrétu. Ten se však k lepšímu nemění. Dorian přemýšlí, jestli jeho nové dobré činy nebyli zase jen sobecké. Nakonec dojde k názoru, že musí obraz zničit. Nic už ho pak nebude tolik ovlivňovat a on bude zase normálním člověkem. Uchopí tedy stejný nůž, jakým sprovodil ze světa Basila Hallwarda a vrazí ho portrétu do srdce.
Sluha a několik osob jdoucích kolem domu v tu chvíli zaslechnou děsivý výkřik plný hrůzy. Po několikerém volání vylomí dveře a v pokoji najdou, před obrazem, jenž znázorňuje krásného mládence, ležet znetvořeného starce s nožem zarytým v hrudi, v němž poznají Doriana Graye.


PS:TO BUDE BOMBA ŽE?

HLASUJTE PRO BENA

24. června 2009 v 20:12 | NATKA |  BEN BARNES
Ben je v anketě o nejžádanějšího svobodného muže.Hlasjte pro bena VOTE HERE .Zatímm vede.

Valediction

24. června 2009 v 13:46 | NATKA |  BEN BARNES
JEDNÁ SE O NEW FILM BENA MÁ TO PRÝ BÝT PSYCHO THRILER.
ZBYTEK INFORMACÍ BOUŽEL VE SLOVENŠTINĚ ALE SNAD TO NEVADÍ.


HERECKÉ OBSAZENÍ:
Ben Barnes … Josh Sawyer
Sarah Roemer … Emma Sawyer
Danny Glover … Frank
Brenda Fricker … Joan
Helen Steinman … Brooke
Johnny Whitworth … Nathan
Eliza Dushku … Renee
Hank Harris … Alex
Bates Wilder … Mechanic
Johnny Lee Davenport … Jim Sanders
Miquel Brown … Nurse Maya
Patty Ross … Nurse Mary


POPIS:
troška viac k tomu obsahu: Je to o mladom páriku, ktorí majú 6-ročnú dcéru, ktorá je v kóme ale zistia, že je vlastne živá a mozog jej funguje rovnako ale je iba v uzamknutom stave. Takže otec sa snaží zobudiť dcéru z tohto traumatického zážitku (havárka).
Josh (Ben) je otec a jeho dcéra je Brooke. Renee (Eliza) má mileneckú aféru s Joshom. Josh nechá svoju prácu (niečo s reklamou) aby sa niekde usadil so svojou ženou- Emmou (Sarah Roemer). Je to celé o Joshovom zápase medzi oboma ženami a ešte sa k tomu pripletie poranené dcérka takže sa to zvrtne na psycholigický chaos.


CASTING DO NARNIE

22. června 2009 v 13:16 | NATKA |  MOJE KECY
AHOJYK LIDI PRÁVĚ JSEM SE DOČETLA ŽE PRÁVĚ V AUSTRÁLII SE DĚLÁ CASTING DO FILMU LETOPISY NARNIE PLAVBA JITŘNÍHO POUTNÍKA.HEJ PĚKNĚ MĚ SROU PROČ TŘEBA NEUDĚLAJÍ NĚJÁKÝ CASTING V ČR :(


PS:NEZAPOMENTE NA BLESKOWKU

BLESKOWKA 4

21. června 2009 v 14:10 | NATKA |  BEN BARNES

1.AHOJKY JAK SE MÁTE ZALTÍČKA?
2.TĚŠÍTE SE NA PRÁZKY?
3.CO VÝZO HRŮZA NEBO CELKEM GOOD?
4.VYBER:icq/skype
libko/xchat
pc/televize
leto/zima
podzim/jato
5.co na diplom
6.pp miluju vás všechny hlavně SBAVYNTYRY DORIAN GRAY

20. června 2009 v 10:04 | NATKA |  BEN BARNESPROMO FOTKY-EASY VIRTUE

18. června 2009 v 18:36 | NATKA |  BEN BARNES
TAK TADY JSOU PROMO FOTKY Z EASY VIRTUE VE VELKÉ KVALITĚ.MNO BEN TAM VYPADÁ STRAŠNĚ KRÁSNĚ.............
free image host free image host free image host free image host free image host

On set (Boston)

17. června 2009 v 19:44 | NATKA |  BEN BARNES

PS:To je kus že?

ANNA A GEORGIE KRÁSNY WALL

15. června 2009 v 13:59 | NATKA |  LETOPISY NARNIE-gelerie


PS:MOC KRÁSNÝ............

WALLPAPERS GEORGIE

15. června 2009 v 13:58 | NATKA |  GEORGIE HENLEY(lucinka)

PS:WOW MOC SLUŠÍ.ŽE?

WALLPAPERS ANNA

15. června 2009 v 13:57 | NATKA |  ANNA POPLEWELL(zuzana)

PS:TADY VYPADÁ ANNA NAPROSTO UŽASNĚ............

PRVNÍ PROMO K DORIANOVI

14. června 2009 v 9:41 | NATKA |  BEN BARNES
HEJ LIDI KONEČNĚ PRVNÍ PROMO FOTKY K DORIANOVI.......WOW TO JE NÁDHERA ŽE JE TAM NEJKRÁSNĚJŠÍ.............free image host free image host free image host free image hostPS:NEVÍ NĚKDO KDY BUDE U NÁS V ČR PREMIÉRA PLS POMOZTE MI.........

NEVIM JAK PODĚKOVAT

10. června 2009 v 6:55 | NATKA |  MOJE KECY
AHOJKY JÁ NWM JAK PODĚKOVAT ZA TOHLE TOPlist .KONEČNĚ MÁM NÁVŠTĚVNOST PŘESÁHLA 6000 A ZA TOI VÁM NESMÍRNĚ DĚKUJU HLAVNĚ MOJE SB ALE I OSTATNÍ CO MAJÍ MŮJ BLOG RÁDA DOUFÁM ŽE SE VÁM TU BUDE LÍBIT I NADÁLE A ŽE TU BUDETE CHODIT MOC RÁDA BUDU SE SNAŽIT A DOUFÁM ŽE VÁS TU BUDE PŘIBÝVÁT MILUJU VÁS!!!!!!!!!!!!!!I LOVE SB

VAŠE ERSEBETH

NEW ROZHOVOR S BENEM

8. června 2009 v 15:50 | NATKA |  BEN BARNES
Rozhovor

Jste připraven na slávu?

Doufám, že ano, tedy pokud se nějaká dostaví. Zatím zažívám občas pár fanynek u východu z divadla, ale pokud jde o film, spíš ještě pořád nemohu uvěřit, že mě opravdu vybrali na tak úžasnou roli. Ale už teď cítím, jak média mění obraz člověka i proti jeho vůli: najednou jsem prostředkem mediálního tlaku na diváky. Ale věřím, že stejně jako moji mladší kamarádi z Narnie zůstanu úplně normální. A počítám i s kritikou.

Ta se zatím týká mimo jiné násilí. Co si o tom myslíte?

Myslím, že tam je spíš násilná, bojovná atmosféra, ale krve tam přece moc neteče. Je to temnější a akčnější než první díl, protože příběh filmu není žádná idylka, objevuje se tam silná touha po moci a boj o ni.

Jak jste reagoval na zprávu, že z mnoha adeptů jste právě vy dostal roli prince Kaspiana?

Vlastně mě předtím nikdy nenapadlo, jak na takovou zprávu reagovat. Díky časovému posunu mě telefonát z Hollywodu vzbudil dost brzy ráno, a já vůbec nevěděl, co mám dělat. Tak jsem vyběhl z domu a lítal kolem dokola jako blázen. Moje maminka si pak začala ihned vystřihovat všechny články, které se týkají Letopisů Narnie.

Znal jste prince dobře už z knížky, nebo jste se s ním seznamoval až nad scénářem?

Myslím, že jsem ho znal opravdu dobře, byla to v dětství jedna z mých nejmilejších knih. Ale nikdy mě nenapadlo, že bych s ním mohl mít společného něco víc než vztah čtenáře k literární postavě.

Jak jste se připravoval, uměl jste jezdit na koni?

Fyzická příprava byla rozhodně těžší než seznámení se scénářem. Nemohu říci, že bych uměl jezdit na koni, jen tak jsem to někdy zkusil. Nejvíc jsem trénoval až na místě, při natáčení na Novém Zélandě. Naštěstí jsem měl výborného trenéra a velkou touhu získat v sedle jistotu. Přesto ani teď nemohu říci, že bych ve volném čase rajtoval.

V plánu je natočení všech sedmi dílů. Každopádně na trojku už se připravujete. Nebojíte se trochu, že zůstanete jako herec příliš dlouho Kaspianem?

Nebojím. Považuji za tak velkou čest, že jsem tu roli dostal, že o ní ani neumím takhle uvažovat. A měl jsem také štěstí, že jsem v mezidobí pracoval na jiných projektech. Ale stejně to neovlivním - záleží na ostatních, zda mě budou chtít vidět i jinak než jako prince. Teď se například připravuji na roli Doriana Graye.

Plánujete stěhování do Hollywoodu?

Rozhodně neplánuji. Mám v Londýně rodinu, kamarády, divadlo. Spíš plánuji myslet hodně na to, abych teď, potom, co jsem dostal takovou hereckou příležitost a nabídky na další role se docela hrnou, neudělal nějakou hloupost.

At Kingston University

7. června 2009 v 11:17 | NATKA |  BEN BARNES
BEN SE OBJEVIL NA ZDI SLÁVY NA UNIVERZITĚ V Kingstone.KDE STUDOVAL GRATULUJU!!!

MENŠÍ ROZHOVOR S TOMEM

7. června 2009 v 11:13 | NATKA |  OSTATNÍ HERCI(od všech film)
V dalším novém rozhovoru pro Feltbeats se herec Tom Felton, kterého všichni známe jako nenáviděnýho Draca Malfoye, vyjádřil na zavádějící zvěsti, že by se měl objevit v novém filmovém zpracování japonské manga série Inuyasha. Také si neodpustil pár slov o jeho příchozím natáčení pro Relikvie Smrti, kde svůj čas věnuje již posedmé své postavě Draca ...

Co se týká Inuyasha, Tom vysvětluje situaci:
"Bohužel, je to v skutku jen fáma. Zvěsti se donesli mému agentovi, který se dozvěděl o různých lží. Určitě bych měl zájem o čtení scénáře, tedy pokud by mi to mohlo být možné, ale na natáčení by mi nezůstal čas. Dále chci hrát toho špatného - některé to možná potěší. "

Tom se také vyjádřil o povaze Draci Malfoya:
"V některých pasážích v Harry Potterovi je Malfoy prakticky z poloviny ztělesněním zla, jakýsi démon, proto se mi snadněji vžíva do jeho situace, mám větší předpoklady dosáhnout požadovaný charakter své postavy." Rovněž neskrývá vzrušení pro návrat k natáčení Harryho Pottera. "Nemůžu se dočkat, kdy se vrátím do kolektivu a začnu pracovat. Rovněž mě bude těšit partie náročného kriketu s Danem Radcliffem po natáčení,o polední přestávce"


ZDROJ:TADY


Emma v belgickém magazínu Nina

7. června 2009 v 11:10 | NATKA |  EMMA WATSON( hermione granger)
  • Jsou tu další nové fotky Emmy! Je to ze západních sousedů a to z Belgie,kde se vydává magazín Nina,kam byla Emma uvedena.Podobné fotky byly i v ruském magazínu Elle Girl.